בוגרים/ות

רובם הגדול של בוגרי פכ"מ ממשיכים ללימודים מתקדמים בארץ ובעולם. חלקם ממשיכים לתואר שני בפילוסופיה, בכלכלה או במדע המדינה. אחרים לומדים בתוכניות מוסמך ייחודיות כמו  למשל מדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית, או התוכנית בפילוסופיה וכלכלה ב-LSE. לא מעט מבוגרי התוכנית ממשיכים ללימודי דוקטורט באוניברסיטאות המובילות בעולם כמו אוקספורד, UCL, ו-LSE באנגליה, או סטנפורד, פרינסטון, מישיגן, ואחרים בארה"ב. חלק מבין מסיימי הדוקטורט השתלבו בסגל האקדמי הבכיר במחלקות למדע המדינה, לכלכלה ולפילוסופיה, ובתכנית פכ"מ, וכן במחלקות ליחסים בינלאומיים ולמשפטים - באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב,  ובאוניברסיטת בר-אילן.

בוגרים אחרים עובדים במכוני מחקר כגון מכון ירושלים לחקר ישראל, המכון לרפורמות מבניות, מכון ראות ועוד. קבוצה גדולה של בוגרים נמצאת היום במגזר הציבורי - בין היתר במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, באגף התקציבים במשרד האוצר, ובכל משרדי הממשלה והרשויות. שאר הבוגרים עובדים בתקשורת, בחינוך, ובמגזר הפרטי.

 

 

מיה קוטנר

מנהלת את תחום הערים ב-CDP (ארגון מעקב אחרי סיכונים סביבתיים), לונדון

בוגרת פכ"מ – מחזור ז'
מוסמכת במדיניות סביבתית, LSE
מומחית בתחום דיווח וולונטרי של מידע סביבתי, עם דגש על אקלים ופליטות גזי חממה, וניהלה את היחידה שעסקה בכך. צברה נסיון בחשבונאות סביבתית ובפיתוח מדדים בתחום זה המשמשים מעל ל- 5000 מהחברות הגדולות בעולם.  
בעבר עבדה בכנסת עם ח"כ דב חנין בנושאים של חקיקה סביבתית וכן בשגרירות ישראל בלונדון.
מתגוררת בלונדון.
מיה קוטנר

שאול מרידור

מנכ"ל משרד האנרגיה

בוגר פכ"מ – מחזור א'
כיהן בשורה של תפקידים באגף התקציבים במשרד האוצר, האחרון שבהם כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות. במסגרת זו ניהל את עבודת וועדת ששינסקי, וקידם רפורמות בתחום משק החשמל והגז.
מתגורר בירושלים, נשוי ואב לארבעה.
שאול מרידור

יעל מרום

סמנכ"לית המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

בוגרת פכ"מ – מחזור ח'
מוסמכת בפילוסופיה, אוניברסיטת תל-אביב
המועצה הישראלית לבנייה ירוקה אמונה על קידום מרחב בנוי בר קיימא בישראל החל מרמת המבנה הבודד, דרך השכונה ועד העיר כולה. יעל אחראית על ניהול פרויקטים רחבים עם קהלי יעד שונים, פיתוח עסקי ושיווק, קשרים בינלאומיים ועבודה מחקרית.
אוהדת מסורה של קבוצת האוהדים הפועל קטמון ירושלים. 
 
 
יעל מרום

עופר ברקוביץ

סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר התעוררות

בוגר פכ"מ – מחזור י"א
יזם את הקמת תנועת התעוררות ועומד בראשה.
ניהל את מתחם התחנה הראשונה בשנת ההקמה שלו. אמון על תחום הפיתוח הכלכלי והתעסוקה בירושלים, תיק התרבות, ואחריות על התחדשות מרכז העיר. מוביל את פיתוח סצינת היזמות הטכנולוגית בירושלים ואת הגידול בכמות הסטרטאפים, את התסיסה התרבותית. פועל לחיזוק מעמד היוצרים והאמנים ועידוד פעילות התרבות בשכונות, וכן לקידום דיור בר-השגה.
יליד ירושלים. נשוי לדינה, ואב לאריאל. תושב נחלאות.
עופר ברקוביץ

דניאלה גרא

רכזת תחבורה, אגף התקציבים במשרד האוצר

בוגרת פכ"מ – מחזור ה'
מוסמכת בכלכלה ומימון, האוניברסיטה העברית
מילאה מספר תפקידים באגף התקציבים והייתה שותפה לגיבוש ויישום המדיניות הכלכלית של ממשלת ישראל: רפרנטית חקלאות, רכזת תקציב- מאקרו והגנת הסביבה. בתפקידה הנוכחי אחראית מטעם האגף על תקציב כבישים ועל שינויים מבניים בתחומי התעופה ("שמים פתוחים"), הנמלים, והרכב (קידום חוק רישוי שירותי רכב - בין היתר להסרת חסמי ייבוא לחלפים).
נשואה למיכל (גם היא בוגרת פכ"מ).
דניאלה גרא

ד"ר ליאור הרמן

מרצה ליחסים בינלאומיים, האוניברסיטה העברית בירושלים

בוגר פכ"מ – מחזור א', וביחסים בינלאומיים, האוניברסיטה העברית
מוסמך ודוקטורט בכלכלה פוליטית בינלאומית ואירופית, LSE
מתמחה בכלכלה פוליטית בינלאומית, בדגש על מסחר בינלאומי, כלכלת שירותים, אנרגיה וגיאופוליטיקה והאיחוד האירופי.
בעבר מנהל מחלקת האסדרה והפיקוח על סוכנויות הביטוח בישראל באגף שוק ההון במשרד האוצר, ורכז אירופה וארגונים בינלאומיים באגף הבינלאומי במשרד האוצר. בין היתר ניהל את תהליך הצטרפות ישראל ל-OECD ושימש כמזכיר הוועדה הבינמשרדית להצטרפות ישראל לארגון, והיה חבר צוות המו"מ של ישראל לארגון הסחר העולמי.
 
 
ליאור הרמן

נטע משה

חוקרת, מרכז המידע והמחקר של הכנסת

בוגרת פכ"מ – מחזור ט'
מוסמכת בלימודי אירופה, האוניברסיטה העברית בירושלים
מוסמכת במשפטים (ללא משפטנים), אוניברסיטת בר-אילן
עובדת באיסוף מידע ובמחקר לשם כתיבת מסמכים לחברי הכנסת ולוועדות הכנסת, במגוון נושאים שעל סדר יומה של הכנסת. חוקרת של ועדת העבודה הרווחה והבריאות בדגש על נושאי תעסוקה בכנסת ה-20, ולפני כן חוקרת הוועדה המיוחדת לבחינת בעיית העובדים הזרים בכנסת ה-19.
נשואה לאבנר (בוגר פכמ מחזור ז'), אמא לאיילה ולגור. מתגוררת בירושלים.
נטע משה

שאול אמסטרדמסקי

כתב כלכלי, כלכליסט

בוגר פכ"מ – מחזור ו'
חתן פרס סוקולוב לעיתונות כתובה 2013 על סדרת כתבות בנושא מערכת הפנסיה
עבד ככתב הכנסת של כלכליסט, וכראש מערכת החדשות של העיתון, (לרבות בקיץ 2011 בתקופת המחאה החברתית). היום כותב על נושאים שמעניינים אותו כמו הקשר בין המדינה והפרט, בין אחריות אישית לקולקטיבית, על צדק חלוקתי ועל צדק בין דורי, כשכל אלה מחופשים לנושאים כמו פנסיה, תקציב החינוך, מערכת הבריאות ותהליכי קבלת ההחלטות.
אבא לשני ילדים קטנים וחמודים. מתגורר במסילת ציון.

שאול אמסטרדמסקי

ד"ר שירלי ליכטמן-שדות

מרצה לכלכלה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

בוגרת פכ"מ – מחזור ב'
מוסמכת בכלכלה, האוניברסיטה העברית
דוקטורט בכלכלה, אוניברסיטת סטנפורד
לאחר שנה ראשונה בפכ"מ, נסעה לניו יורק להגשים חלום וללמוד משחק. אחרי החווייה האדירה של ניו יורק ולימודי משחק, חזרה לפכ"מ במלוא המרץ. עבדה כשנה וחצי במשרת ייעוץ כלכלי בניו יורק, לפני שהתחילה את לימודי הדוקטורט. בסטנפורד התמחתה בתחומי המחקר כלכלת עבודה, חינוך, בריאות ומשפחה, ושם נולדו שני ילדיה.
 
 
שירלי ליכטמן

אלי גרשנקרוין

מנהל המכון לרפורמות מבניות 

בוגר פכ"מ – מחזור ח'
מוסמך בכלכלה, האוניברסיטה העברית
שותף בהקמת לובי 99, ואופק – בנק קואופראטיבי.
בעבר שימש כיועץ כלכלי ועוזר פרלמנטרי ליו"ר האופוזיציה ועוזר למנהל מרכז השקעות במשרד הכלכלה‪.‬

אלי גרשנקרוין

מיכל פוניה-אלכסנדרון

מנהלת תחום רשתות המשקיעים המוסדיים, גוף ההשקעות האחראיות של האו"ם, לונדון

בוגרת פכ"מ – מחזור ט'
מוסמכת במדיניות סביבתית, אוניברסיטת אוקספורד
במסגרת תפקידה השתתפה בצוות ההיגוי והיישום של סטנדרט ההשקעות האחראיות העולמי שהושק בשנת 2012 והיווה נקודת מפנה היסטורית לדרישות השקיפות בתחום. אחראית להעברת הכשרות והרצאות בנושא לקרנות פנסיה ומשקיעים מוסדיים באירופה, צפון אמריקה, דרום אפריקה, ואוסטרליה.
אמא לרומי, נשואה לתום.
מיכל פוניה

ד"ר שמואל אברמזון

ראש אגף מחקר, המועצה הלאומית לכלכלה

בוגר פכ"מ – מחזור ד'
מוסמך בכלכלה פיננסית, האוניברסיטה העברית
דוקטורט בניתוח מדיניות, מכון ראנד
אחראי על הטמעת מתודולוגיות, כלים ותהליכי מחקר לאסטרטגיה הממשלתית ואחראי על התנעה וריכוז עבודת המחקר של המועצה הלאומית לכלכלה.
עבד ככלכלן באגף החשב הכללי במשרד האוצר, ולאחר מכן ככלכלן בכיר במועצה הלאומית לכלכלה. בין היתר, חקר סוגיות מדיניות הנוגעות לחיסכון הפנסיוני בישראל,  יצוא אנרגיה, תעשיות ביטחוניות, מדיניות מקרו-כלכלית ומתודולוגיות לקבלת החלטות תחת אי ודאות.
שמואל אברמזון